Arınma Gecesi: Seçim Yılı – The Purge: Election Year

Arınma Gecesi serisi, üçüncü filmi “Arınma Gecesi: Seçim Yılı” ile devam ediyor. Filmde, Amerika’nın Yeni Kurucuları tarafından her yıl hayata geçirilen 12 saatlik anarşinin dehşet verici yeni bölümü gözler önüne seriliyor.

Bir geceliğine bütün yasakların serbest bırakıldığı Amerikan geleneği Arınma Gecesi (Purge) 2025 yılında ilk kez kapılarını dünyanın çeşitli yerlerinden sadece bu etkinlik için gelen ziyaretçilere açmıştır.

Gece giderek yaklaşırken, bu organizasyonu tamamen bitirmek için başlatılan bir kampanya giderek güç kazanmaktadır. Başkan adayı Senatör Charlie Roan bu hareketin başını çekmektedir ve halkın büyük desteğiyle birlikte çok miktarda tehdit de almaktadır.

Çavuş Barnes ise tüm hayatını etkileyen bir karar verdikten sonra polisliği bırakmış, Roan’ın baş güvenlik sorumlusu olmuştur. Beklenen gece geldiğinde senatörü ortadan kaldırmak isteyen güçler harekete geçer ve senatörle Barnes, tehlikelerle dolu sokaklara inmek zorunda kalırlar. Barnes senatörün hayatını, kendi hayatı pahasına 12 saat boyunca çılgınlar ordusundan korumak zorundadır.

Arınma Gecesi: Seçim Yılı – The Purge: Election Year
Vizyon Tarihi | 1 Temmuz 2016
Yönetmen : James DeMonaco
Oyuncular : Elizabeth Mitchell , Frank Grillo , Mykelti Williamson , Edwin Hodge , Ethan Phillips
TR Dağıtım : UIP
Şirket : Universal
Filmin Türü : Aksiyon , Gerilim , Korku
Senaryo : James DeMonaco
Yapımcı : Michael Bay , Andrew Form
Diğer Adı : The Purge 3
Yapım Yılı : 2016