Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları – Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

Çok sevdiği büyükbabası, Jake’i terk ettiğinde onu başka zaman ve dünyalara götürecek bir ipucu bırakıyor. Bu ipucu onu sihirli bir diyar olan Bayan Peregrine’nin evi olarak da bilinen tuhaf yere yönlendiriyor. Evin içini gezdikçe evde bulduğu şeylerin inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfeder ve onları kurtarmak ister.Bu çocukların peşinde korkunç yaratıklar vardır ve Jacob da olanca “tuhaflığıyla” onları korumaya çalışacaktır.

Ancak gizem ve tehlike, orada yaşayanları tanıdıkça, onların özel güçlerini ve düşmanlarını öğrendikçe derinleşiyor. Sonunda Jake aslında kendi “tuhaflığının” yeni arkadaşlarını kurtarabileceğini keşfediyor.

Ransom Riggs’in romanından uyarlanan Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children’ın senaristi Jane Goldman. Filmin başrollerinde Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Allison Janney, Chris O’Dowd gibi isimler yer alıyor.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları | Fragman

“Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları”
Vizyon Tarihi | 30 Eylül 2016
Yönetmen : Tim Burton
Oyuncular : Asa Butterfield , Eva Green , Samuel L. Jackson , Allison Janney , Ella Purnell , Judi Dench , Rupert Everett , Milo Parker , Chris O’Dowd , Terrence Stamp
TR Dağıtım : TME Film
Şirket : 20th Century Fox
Yapımcı : Peter Chernin
Filmin Türü : Macera, Aile, Fantastik
Senaryo : Jane Goldman
Görüntü Y. : Bruno Delbonnel
Müzik : Matthew Margeson
Yapım Yılı : 2016
Ülke : ABD – Belçika – İngiltere