Deepwater Horizon: Büyük Felaket – Deepwater Horizon

Lousiana sahilinin açıklarında olan sondaj kulesi Deepwater Horizon, bugüne kadar dünyaya en pahalıya patlayan durdurulamaz yangın ve petrol sızıntısına sebep olan petrol sondajıdır. Akşam saatlerinde yaşanan şiddetli patlamalar, herkesi büyük bir şoka uğratır. Durduralamayan ve sonrasında günlerce sürecek yangından sağ kurtulabilmek için mücadele eden ekip, cehennemi andıran bir ölüm kalım savaşının ortasında kalacaktır.

87 gün boyunca günde 50.000 varilden fazla petrol Meksika Körfezine sızar. İnsan tarihinin gördüğü en büyük okyanus kazası ve petrol sızıntısıdır. Kazanın neden olduğuna dair birçok soruyu beraberinde getirir.

O gün Deepwater Horizon ‘da çalışan ve olabilecek en korkutucu şartlara maruz kalan 126 kişilik ekibin hikayesi beyazperdeye taşınıyor..Filmde 2010 Nisan’ında Deepwater Horizon’da çalışan ve olabilecek en korkutucu şartlara maruz kalan 126 kişilik ekibin hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen koltuğunda Peter Berg’in oturduğu filmin oyuncu kadrosundaMark Wahlberg, Dylan O’Brien, Kate Hudson, Kurt Russell, Gina Rodriguez, John Malkovich gibi yıldız isimler yer alıyor.

Deepwater Horizon: Büyük Felaket | Fragman

“Deepwater Horizon: Büyük Felaket”
Vizyon Tarihi | 30 Eylül 2016
Yönetmen : Peter Berg
Oyuncular : Mark Wahlberg , Kate Hudson , John Malkovich , Dylan O’Brien , Kurt Russell , Ethan Suplee , Douglas M. Griffin
TR Dağıtım : TME Film
Şirket : TME Film
Yapımcı : Lorenzo Di Bonaventura , Mark Vahradian
Filmin Türü : Dram, Aksiyon , Gerilim
Senaryo : J.C. Chandor , Matthew Sand , Matthew Michael Carnahan
Görüntü Y. : Enrique Chediak
Müzik : Steve Jablonsky
Yapım Yılı : 2016
Ülke : ABD