Demir Yumruk – Hands of Stone

2002’de emekli olan Roberto Duran ve onun efsane antrenörü Ray Archel arasındaki birbirlerinin hayatlarını değiştirecekleri ilişkiyi beyazperdeye taşıyan filmin senaristliği ve yönetmenliğini Jonathan Jakobowicz üstleniyor. Filmin başrolünde Édgar Ramírez rol alırken bu biyografik dramda kendisine Robert De Niro, John Turturro, Jurnee Smollet Bell ve Ellen Barkin eşlik ediyor.

Taştan El lakabıyla tanınan Panamalı boksör Roberto Duran’ın henüz 16 yaşındayken başlayan ve 50 yaşında biten parlak kariyerini, bu kariyerin en önemli anı olan 1980’deki 2. Sugay Ray Leonard maçını ve antrenörü Ray Arcel ile ilişkisini anlatan biyografik bir yapım. Dört farklı ağırlık sınıfında dünya şampiyonu unvanını kazanmayı başaran efsanevi boksör Roberto Durán’ın Panama sokaklarından önemli bir boks kariyerine uzanan hikâyesini anlatacak filmde, bir başka boks efsanesi antrenör Ray Arcel ile Durán’ın en büyük rakiplerinden Sugar Ray Leonard da yer alacak.

Dünya Boks tarihine ismini altın harflerle yazdıran Roberto Duran’ın gerçek yaşamından uyarlanan film, antrenörü Ray Arcel ile olan dostluğunu ve yaşamlarını değiştiren mücadele dolu yıllarını konu alıyor.

Demir Yumruk – Hands of Stone | Fragman

Demir Yumruk – Hands of Stone
Vizyon Tarihi | 14 Ekim 2016
Yönetmen : Jonathan Jakubowicz
Oyuncular : Edgar Ramirez , Robert De Niro , Usher Raymond , Jurnee Smollett-Bell , Ana De Armas , Ellen Barkin , John Turturro , Oscar Jaenada
TR Dağıtım : PinemArt
Yapımcı Şirket : Pinema
Yapımcı : Paul Webster , Jonathan Jakubowicz
Filmin Türü : Aksiyon , Biyografi , Dram , Spor
Senaryo : Jonathan Jakubowicz
Görüntü Y. : Miguel Ioann Littin Menz
Müzik : Angelo Milli
Yapım Yılı : 2016
Ülke : ABD