Doraemon: Nobita and the Birth of Japan

Doraemon: Nobita ve Japonya 2016 Doğum

Nobita hep evde ve okulda haylazdı.. Ayrıca, Gian, Shizuka ve Suneo hepsinin kendi nedenleri vardı. Birlikte Doraemon ile, 70.000 yıl önce Japonya’ya zamanda yolculukları başladı..Bakalım kahramanımız Doraemon, Nobita ve arkadaşlarına bu sefer de yardımcı olmayı başarabilecek mi?

Ne okulda ne de evde aradığı huzuru bulamayan Nobita sonunda evden kaçmaya karar verir. Nobita’nın yakın arkadaşları Gian, Shizuka ve Suneo’nun da evden kaçmak için kendilerince geçerli sebepleri vardır. Ancak nereye gideceklerine bir türlü karar veremezler. Çünkü artık günümüzde bütün toprakların bir sahibi vardır. Doraemon’u da yanlarına alan arkadaşlar zamanda bir yolculuğa çıkarak 70.000 yıl öncesine giderler. Yani çok çok az insanın yaşadığı, yeryüzündeki toprakların henüz kimsenin olmadığı zamanlara… Ancak taş devrininde de her şey yolunda değildir. Köyde yaşayan Işık Klanı’nın başı korkunç Gigazombi’yle derttedir. Kahramanlarımız Doraemon’un yardımıyla taş devrinde barışı sağlayıp Işık Klanını korkunç Gigazombi’den kurtarmak üzere kolları sıvarlar.

Doraemon: Taş Devri Macerası, 22 Temmuz 2016 tarihinde sinemalarda!

Vizyon Tarihi | 22 Temmuz 2016
Yönetmen : Tsutomu Shibayama
Oyuncular : Wasabi Mizuta, Megumi Ohara, Yumi Kakazu, Subaru Kimura, Seki Tomokazu, Kotono Mitsuishi, Yasunori Matsumoto, Chiaki, Ryoko Shiraishi, Hochu Ōtsuka
TR Dağıtım : Bir Film
Şirket : Bir Film
Filmin Türü : Çizgi Film, Animasyon
Senaryo : Tsutomu Shibayama
Müzik : Katsuhiko Kurosu
Yapım Yılı : 2015
Ülke : Japonya