‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Jenerik ve Müziği | Nostalji

//‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Jenerik ve Müziği | Nostalji

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Jenerik ve Müziği | Nostalji

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Jenerik ve Müziği

Fatmagül’ün Suçu Ne?, 2010 yapımı Türk drama televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü 16 Eylül 2010 tarihinde Kanal D’de yayınlandı. Ay Yapım tarafından yapımı gerçekleştirilen dizide dört adamın tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerinden biriyle evlenmek zorunda bırakılan Fatmagül’ün ve onunla evlenmek zorunda kalan Kerim’in hikâyesi işlenmektedir. Fatmagül, sonradan Kerim’in ona tecavüz etmediğini öğrenince aralarında aşk oluşmaya başlamıştır. Dizi Vedat Türkali’nin 1986’da çevrilen, aynı adlı film için yazdığı senaryoya dayanmaktadır (“Fatmagül’ün Suçu Ne?” bir roman uyarlaması değildir). 1986 yapımı bu sinema filmini Süreyya Duru yönetmiş, baş rollerinde Hülya Avşar ve Aytaç Arman oynamışlardı. Bu dizinin senaryosu ise Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılırken, yönetmenliği Hilal Saral yapmaktadır.

Fatmagül’ün Suçu Ne?’de Fatmagül’ü Beren Saat, Kerim’i Engin Akyürek canlandırmaktadır. Filmin çekimleri ilk önce Çeşme’de başladı ardından İstanbul’da devam etti. Dizi, 21 Haziran 2012’de ekranlara veda etti.

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ Jenerik ve Müziği

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’
Televizyon Dizisi – Dram
Yönetmen : Hilal Saral
Senarist : Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Oyuncular : Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner, Engin Öztürk, Deniz Türkali, Seda Güven
Kanal : Kanal D
Yapım Şirketi : Ay Yapım
Yapımcı : Kerem Çatay
Sezon Sayısı : 2
Yayın Tarihi : 16 Eylül 2010 – 21 Haziran 2012

2018-01-24T16:33:49+00:00 Ağustos 26th, 2016|Nostalji|