Gurbette Aşk Bir Yastıkta \ Jenerik

//Gurbette Aşk Bir Yastıkta \ Jenerik

Gurbette Aşk Bir Yastıkta \ Jenerik

Türkiye’den Almanya’ya göçmüş olan Türkoğlu ailesinin hikayesidir… Salih Türkoğlu(Cezmi Baskın), uzun Yıllar önce Almanya’ya yerleşmiş bir Karadenizli dönercidir. Ailesi ile birlikte Köln’de bir Türk mahallesinde yaşamaktadır.

Salih’in en büyük korkusu ise çocuklarının Alman gençlerine uyup kendi öz değerlerinden uzaklaşmaları ve kendi kültürlerini unutmalardır. Bu yüzden çocuklarının üzerine titremektedir. Çocuklarını Türk gelenek ve görenekleriyle yetiştirmiştir. Ama korktuğu şey ona bir adım uzaklıktadır. Mühendislik okuyan büyük oğlu Osman(Gökhan Alkan) büyük bir aşkla sevdiği Alman kızı Nina’ya(Müge Boz) evlilik teklif eder ve ‘Evet’ cevabını alır.

Osman’ın Nina’yı ailesi ile tanıştırmak için eve getirmesi ile imkansıza yelken açan bir hikaye başlar..

“Türk Osman ile Alman Nina’nın ölümsüz aşkı…” Başrollerini Cezmi Baskın, Gökhan Alkan, Müge Boz, Wilma Elles ve Serhat Özcan’ın paylaştığı, Gurbette Aşk, yıllar evvel Türkiye’den Almanya’ya göçmüş olan bir Türk ailesinin hikayesidir.

Gurbette Aşk Bir Yastıkta, 22 Kasım 2013 ve 11 Şubat 2014 tarihleri arasında yayınlanmış olan 26 bölümlük Türk aile ve komedi televizyon dizisidir. 12 Nisan 2013 ve 3 Ağustos 2013 tarihleri arasında yayınlanan Bir Yastıkta dizisinin ardılıdır.

Televizyon dizisi
Tür : Aile, komedi
Yönetmen : Hamdi Alkan – Hasan Kalender
Oyuncular : Cezmi Baskın – Gökhan Alkan – Müge Boz – Bihter Dinçel – Wilma Elles – Sinan Çalışkanoğlu – Zuhal Yalçın – Serhat Özcan
Yapımcı : Hisseli Harikalar
Sezon sayısı : 1
Bölüm sayısı : 26
Kanal : TRT 1
Yayın tarihi : 22 Kasım 2013 – 11 Şubat 2014

2016-10-07T03:27:27+00:00 Aralık 7th, 2013|Dizi Jenerik ve Müzikleri|