‘Kara Sevda’ Seul’den Ödülle Döndü!

//‘Kara Sevda’ Seul’den Ödülle Döndü!

‘Kara Sevda’ Seul’den Ödülle Döndü!

Başrollerini Burak Özçivit, Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı yapım iki dalda aday olduğu Seul Drama Ödülleri’nin (ülkemizden Kırgın Çiçekler’in de aday olduğu) ‘En İyi Dizi’ kategorisinde zafere ulaşmayı başardı.

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen Kara Sevda, Güney Kore’de gerçekleşen Uluslararası Seul Drama Ödülleri’nde jüri özel ödülüne layık görüldü. Dünya çapında iddialı rakiplerinin arasında jüri özel ödülüne layık görülen Kara Sevda’nın ödülünü dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ve yönetmeni Hilal Saral aldı.

Bu yıl 10. kez düzenlenen Uluslararası Seul Drama Ödülleri’ne 2016 yılında 51 ülkeden 265 başvuru yapıldı. Ödül organizasyonunun ön elemelerinde 28 yapım ve 28 kişi finalist olmaya hak kazandı. Ay Yapım’ın Star TV’de ekrana gelen dizisi Kara Sevda da hem En İyi Dizi hem de En İyi Kadın Oyuncu kategorilerinde finale kalmayı başarmıştı. Seul Drama Ödülleri’nde daha önce Türkiye’den Ezel’e Jüri Özel Ödülü, Medcezir’e En iyi Dizi, Kara Para Aşk’taki rolüyle de Engin Akyürek’e En İyi Aktör ödülü layık görülmüştü.

2016-10-23T16:01:44+00:00 Eylül 9th, 2016|Sinema-Tv|