“Kertenkele”

//“Kertenkele”

“Kertenkele”

“Kertenkele” – Cumartesi

Zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde İstanbul polisi tarafından bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsız olan Kertenkele’nin ‘Hayatın yalan olsa da aşkın gerçek olsun’ dedirten hikayesi… Dizi, yapımcı Yalçın Şen imzasını taşıyor. Yapım Atölyesi tarafından yapılan dizinin senaryosu Hakan Kandal ve Kemal Çelik’e ait. Dizinin uygulayıcı yapımcısı da Erdoğan Sevinç..

Kanal – Atv
Yapımcı – Yapım Atölyesi

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Kertenkele”

Kertenkele, yapımcılığını Yapım Atölyesi’nin üstlendiği, senaryosunu Savaş Korkmaz ve Hakan Kandal’ın yazdığı, yönetmenliğini Hakan Arslan’ın gerçekleştirdiği ve başrollerinde Timur Acar ve Sera Tokdemir’in bulunduğu televizyon dizisidir.

Yayınlanan ilk fragmanından anlaşılacağı üzere dizi, Kemal Tebrizi adlı İranlı yönetmenin 2004 yılında yaptığı Marmoulak (Kertenkele) adlı sinema filminin bir uyarlamasıdır. 25 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan ilk bölümün ardından hırsız karakterinin cezaevinden kaçmak için imam kıyafetleri giyerek sahte cami imamı rolüne bürünmesi dolayısıyla RTÜK’e 1453 şikayet gelmiştir.Fakat yangın sahnesinde canı fasına çocuğu kurtardığı için iyi niyetli bir hırsızdır. İngiltere’de yayın yapan haftalık The Economist dergisi dizi ile ilgili tartışmalara 14 Kasım 2014’te yayınlanan sayısında yer verdi.

Televizyon Dizisi – Komedi, Aşk
Senarist : Savaş Korkmaz, Hakan Kandal, Ayça Mutlugil, Fatih Solmaz
Yönetmen : Kartal Çidamlı (1-7), Metin Balekoğlu (8-22), Murat Onbul (23-34), Cem Tabak (35-41), Hakan Arslan (42- )
Oyuncular : Timur Acar, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Eda Özerkan, Umut Oğuz, Yıldırım Memişoğlu, Mehtap Bayrı, Dilşad Şimşek, Fatih Doğan, Duygu Yıldız, Turabi Çamkıran, Gafur Uzuner, Ümit Acar, Korkmaz Aslan
Yapımcı : Yapım Atölyesi
Kanal : ATV
Yayın Tarihi : 25 Ekim 2014 – 9 Mart 2017

2018-01-24T15:55:29+00:00 Haziran 25th, 2016|Nostalji|