“Kim Milyoner Olmak İster?”

//“Kim Milyoner Olmak İster?”

“Kim Milyoner Olmak İster?”

“Kim Milyoner Olmak İster?”

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı atv ekranlarında devam ediyor!

Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. Bu on iki soruyu yanıtlamak için size 4 joker hakkı sunuluyor. Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her halukarda sizin oluyor.

12. soruyu da doğru yanıtlarsanız kazanacağınız ödül tam 1 Milyon TL.

Milyoner olmak için son kararınızı vermeye hazır mısınız?

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Kim Milyoner Olmak İster?”

2 Ağustos 2011’den beri atv’de yayınlanan bir yarışma programıdır. Selçuk Yöntem tarafından sunulmaktadır.

Yarışmanın sunucusu Kenan Işık’ın 21 Mart 2014 tarihinde beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle, sezon sonuna kadar sırasıyla birçok ünlü dostu tarafından sunulmuştu. 15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 4. sezonun sunucusu Selçuk Yöntem olarak kararlaştırılmıştır.

Birçok gelişmiş ülkede “Who Wants to Be A Millionaire?” (Kim Milyoner Olmak İster?) adıyla yayınlıyor. Yayın hayatına “Cash Mountain” adıyla başlamıştır. Dünyaca ünlü genel kültür bilgi yarışması programıdır. Türkiye’de ilk olarak önce Show TV onun ardından Kanal D′de olan Kenan Işık sunumuyla Kim Beş Yüz Milyar İster? adı ile başlamış Türk Lirası’ndan 6 adet Sıfır atılmasından sonra Show TV′de Kim Beş Yüz Bin İster? adını almış ve sunuculuğunu Kenan Işık yapmıştır. Daha sonra sunuculuğunu Haluk Bilginer yapmıştır. Onun ardından Star TV′de Kenan Işık sunumuyla Kim 1 Milyon İster? adıyla almıştır. Daha sonra atv′de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? adıyla başlamış ve sunuculuğunu tekrar Kenan Işık yapmaya başlamıştır. Türkiye’de şu ana kadar büyük ödül 1.000.000 TL’yi alabilen yarışmacı olmamıştır. Eski yarışmanın en büyük ödülü Beş yüz bin Yeni Türk Lirası ödülü de alabilen olmamıştı.

Televizyon Programı – Yarışma
Yönetmen :
Sunucu : Kenan Işık – Selçuk Yöntem – Murat Yıldırım
Kurgucu : Onur Çakır
Dağıtımcı Firma : Sera Film Services
Kanal : Atv
Yapım Şirketi : 2waytraffic
Yapımcı : Meltem Kayalı
Sezon Sayısı :
Daha Önce : Kim 500 Milyar İster? – Kim 500 Bin İster? – Kim 1 Milyon İster?
Yayın Tarihi : 2 Ağustos 2011 – . . . .

2018-01-25T18:25:21+00:00 Ocak 25th, 2017|Nostalji|