Mabel Matiz – Geçti Dost Kervanı | Deliormanlı Klip

//Mabel Matiz – Geçti Dost Kervanı | Deliormanlı Klip

Mabel Matiz – Geçti Dost Kervanı | Deliormanlı Klip

“Deliormanlı” sinema filmi için stüdyoya giren başarılı müzisyen Mabel Matiz, Pir Sultan Abdal’ın unutulmaz eseri “Geçti Dost Kervanı” türküsünü kendine has yorumuyla seslendirdi.
1983 yılında Barış Manço’nun “Estağfurullah! Ne Haddimize” adlı albümünde de yer alan türkü Can Güngör’ün düzenlemesi ve Mabel Matiz’in eşsiz sesiyle bu defa bambaşka bir yorumla karşımıza çıkıyor.
Mabel Matiz film ve müzikleri hakkında, “Deliormanlı, ilgi çekici hikayesi ve oyunculuklarıyla yılın en ses getiren işlerinden biri olmaya aday bir film… Daha önce pek çok usta isim tarafından seslendirilen Pir Sultan Abdal türküsü “Geçti Dost Kervanı”nı, çağımı yansıttığını düşündüğüm farklı ve modern bir aranjmanla bu film için yeniden yorumladım. İlk soundtrack deneyimim olduğu için oldukça heyecanlı ve mutluyum. Diliyorum ki güzel karşılıklar bulsun, herkes için hayırlı olsun.” dedi…

Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF’ın yaptığı, senaryosu Ali Tanrıverdi ve aynı zamanda filmin yönetmeni de olan Murat Şeker tarafından kaleme alınan “Deliormanlı” hikayesiyle olduğu kadar müzikleriyle de çok konuşulacak.

2016-10-09T02:25:45+00:00Mart 29th, 2016|Sinema-Tv-Klip|