“Muhteşem Yüzyıl Kösem – 4. Murat”

//“Muhteşem Yüzyıl Kösem – 4. Murat”

“Muhteşem Yüzyıl Kösem – 4. Murat”

“Muhteşem Yüzyıl Kösem – Bağdat Fatihi 4.Murat” – Salı

Tarihi olay ve kişilerin ele alındığı heyecan dolu dizinin ilk sezonunda Sultan Ahmed ve cariyesi Kösem Sultan’ın anlatılmış, taht kavgaları ve iktidar mücadeleleri!..

Sultan Ahmed’ten sonra tahta çıkan şehzade Mustafa tahtan indirilmiş, yerine Genç Osman geçmişti. Yeniçeriler tarafından çıkarılan isyan sonucunda Genç Osman öldürülmüş, ardından Kösem Sultan tarafından 11 yaşındaki 4. Murat tahta çıkarılmıştı!..

Masumiyetin Gücü…

Bir tarafta; Osmanlının gelmiş geçmiş en kudretli kadını Valide Kösem Sultan, diğer yanda Bağdat’ın, Revan’ın Fatihi, Sultanı IV. Murad .. “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Devlet-i Aliyye” ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşı ..

Kanal – Fox Tv
Yapım Şirketi – TIMS Productions

Muhteşem Yüzyıl Kösem Jenerik ve Müziği

Muhteşem Yüzyıl – Aşk-ı Derun Jenerik ve Müziği

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Muhteşem Yüzyıl Kösem – Bağdat Fatihi 4.Murat”

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde büyük hayran kitlesine sahip “Muhteşem Yüzyıl Kösem” yeni sezonunda dev kadrosuyla izleyicisini ekrana kilitlemeye hazırlanıyor.

Senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Devlet-i Aliyye” ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşını konu aldığı yeni sezonunda Osmanlı’nın tarihinde yepyeni bir perde açacak.

Annesi Kösem Sultan’ın gölgesinde sembolik bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından, devletin dizginlerini sertçe eline almaya girişen IV. Murad, Osmanlı’nın altın çağını yaşatan padişahlarla benzerlik gösteren kudreti ile halkın övgüsüyle karşılanırken, düşmanlarının ise korkulu rüyası olacaktır.

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı; “Muhteşem Yüzyıl Kösem” hanedanın en güçlü kadın figürü Kösem Sultan ile Osmanlı tarihine damga vuran oğlu “IV. Murad”ın zorlu mücadelesi, yeni sezonda FOX’ta izleyicisiyle buluşacak.

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Muhteşem Yüzyıl Kösem – Bağdat Fatihi 4.Murat”

Sultan Ahmed Han’ın büyük aşkı, üç padişah validesi, İstanbul halkının sevgilisi, gelmiş geçmiş Osmanlı kadınlarının en kudretlisi; muazzam Kösem Sultan…
O isim ki; cihan devleti Osmanlı’yı kırk yıl boyunca başarıyla yönetecek, hanedanın yegâne koruyucusu olacak, kitlelerin sevgisini kazanacak, kudret ve ihtişamla bir sayılacak… Kösem Sultan, Doğu’nun gördüğü en güçlü kadın olarak adını yazdırırken baş döndürücü gücü her şeyini elinden teker teker alacak… Sevdiği adamı, ailesini, dostlarını ve oğullarını kurban verecek… Ama önce; masumiyetini…

Dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun en kudretli valide sultanı, I. Ahmed’in nikahlı eşi, IV. Murad ve Sultan İbrahim’in annesi, IV. Mehmed’in de büyük annesi olan Kösem Sultan’ın hayatı etrafında kurgulanmıştır.

Televizyon Dizisi : Tarih, Drama, Aksiyon, Dönem Dizisi
Yaratan : Timur Savcı
Senarist : Yılmaz Şahin
Yönetmen : Çağatay Tosun
Oyuncular : Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Canan Ergüder, Farah Zeynep Abdullah, Burak Yamantürk, Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Memilli, Engin Benli, İsmail Demirci ,Ushan Çakır, Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray, Alma Terzic ve Şemsi İnkaya
Sezon sayısı :
Yapımcı : Timur Savcı
Yapım Şirketi : TIMS Productions
Kanal : Fox Tv
Yayın Tarihi : 18 Kasım Cuma 2016 – 27 Haziran 2017 Salı
Önce Olan : Muhteşem Yüzyıl – Muhteşem Yüzyıl Kösem

2018-01-26T16:09:14+00:00 Haziran 22nd, 2017|Nostalji|