“Muhteşem Yüzyıl – Kösem”

//“Muhteşem Yüzyıl – Kösem”

“Muhteşem Yüzyıl – Kösem”

“Muhteşem Yüzyıl – Kösem” – Perşembe

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

Muhteşem Yüzyıl Kösem

Babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed kendini başka bir dünyada bulur; savaşlar, entrikalar, devlet yönetimi… Ama bir gün bir tablo görmesiyle hayatına bir kadın girer: Kösem Sultan. İlk başlarda tahtın ağırlığında ezilse de yavaş yavaş işlerin farkına varacaktır. Kösem Sultan ise saraya gelmesiyle birlikte artık kendisine bekleyen hayatın ilk adımını atacaktır. O da işlerin farkına vardıktan sonra kendini saray entrikalarında ve taht kavgalarında bulacaktır. Eşinin ani ölümünden sonra zorlu bir hayat onu beklemektedir. İki çocuğunun ve torununun saltanatlarını görecek, Osmanlı İmparatorluğu’nun en kudretli valide sultanı olacak, deyim yerindeyse devleti o idare edecektir. Ne yazık ki en sonunda da kendisi saray entrikalarına kurban gidecektir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, Tims Productions tarafından yapılan, Star TV tarafından 12 Kasım 2015’te yayımlanmaya başlayan tarihi-kurgu türünde Türk televizyon dizisi. Dizi, 2011-2014 yılları arasında yayınlanan Osmanlı Sultanı I. Süleyman ile Hürrem Sultan’ın hayatını anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisinin devamı niteliğinde çekilmiştir.

Dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun en kudretli valide sultanı, I. Ahmed’in nikahlı eşi, IV. Murad ve Sultan İbrahim’in annesi, IV. Mehmed’in de büyük annesi olan Kösem Sultan’ın hayatı etrafında kurgulanmıştır. İlk olarak Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPCOM Fuarı’nda tanıtılmıştır. Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ilk bölümleri Yunanistan’ın Sakız Adası’nda çekildi..

Televizyon Dizisi : Tarih, Drama, Aksiyon
Yaratan : Timur Savcı
Senarist : Yılmaz Şahin, Nüket Bıçakçı
Yönetmen : Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın
Oyuncular : Beren Saat, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Berk Cankat, Vildan Atasever, Muhammet Uzuner, Nadir Sarıbacak, Esra Dermancıoğlu, Hakan Şahin, Salah Tolga Tuncer, Eylem Yıldız, Cihan Ünal, Alihan Türkdemir, Melisa İlayda Özcanik
Sezon sayısı : 1
Yapımcı : Timur Savcı
Yapım Şirketi : TIMS Productions
Kanal : Star TV (HD), Tims.tv
Yayın Tarihi : 12 Kasım 2015 – 27 Haziran 2017
Önce Olan : Muhteşem Yüzyıl

2018-01-24T14:41:27+00:00 Haziran 10th, 2016|Nostalji|