Naşide Göktürk Hayatını Kaybetti!

//Naşide Göktürk Hayatını Kaybetti!

Naşide Göktürk Hayatını Kaybetti!

Naşide Göktürk Hayatını Kaybetti!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde akciğer kanseri nedeniyle bir süredir Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde tedavi gören şair, söz yazarı, besteci, yorumcu 51 yaşındaki Naşide Göktürk yaşamını yitirdi. Haberi MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) twitter hesabından duyurdu.

Bir süredir kanser tedavisi gören 51 yaşındaki şair, söz yazarı, besteci, yorumcu Naşide Göktürk hayatını kaybetti. Göktürk’ün cenazesi yarın ikindi namazından sonra Bodrum Bitez Adliye Camisi’nden kaldırılacak.


═════

Naşide Göktürk kimdir?

Şair, söz yazarı, besteci, yorumcu olan Göktürk, 1 Nisan 1965 doğumlu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Lise yıllarında edebiyata meraklı olan Göktürk, bir süre muhasebecilik yaptıktan sonra Ankara’da kendi işini kurarak kafe açtı. 1990’lı yılların ortalarında albümüne de ismini veren ’Yüreğim Rehin’ şarkısı ile büyük çıkış yakaladı. Şiir kitapları da bulunan Göktürk’ün yakın arkadaşı Onur Akay, 2015 yılında akciğer ve pankreas kanserine yakalandığını açıkladı. Tedavi süreci devam ederken 2016 yılında ’Çocukluğumu uçuruyorum’ albümünü çıkardı.

Albümleri : Yüreğim Rehin – Yüreğim Hâlâ Rehin – Kan Kırmızı – Kimsem Yok – Unutmak İstiyorum

Kitapları : Sesimi Ateşe Verdim – Son Çaylar – Yüreğim Rehin – Mavi Mavi Sevdim Seni – Tül Gibi – Pırlanta Peri – Savrulurken Seni Buldum

Naşide Göktürk – Yüreğim Rehin

Naşide Göktürk – Mahur

Naşide Göktürk – Sakın Ha

2017-07-19T23:59:07+00:00 Ağustos 30th, 2016|Sinema-Tv|