Pantene Altın Kelebek Adayları

Bu yıl 43.’sü düzenlenecek olan Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde televizyon ve müzik dünyasının yıldızları sizin vereceğiniz oylarla parlayacak.

Bu yıl 43. kez düzenlenecek olan Altın Kelebek Ödülleri’nde adaylar açıklandı.

Bu sene yine TV ve müzik alanının en iyi isimlerine verilecek olan ödüllerin TV kolunda ‘Hayat Şarkısı’, ‘Poyraz Karayel’, ‘Kara Sevda’, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Diriliş: Ertuğrul’ ve ‘Kiralık Aşk’ gibi yapımlar öne çıktı. Altın Kelebek’in sahipleri kasım ayında hurriyet.com.tr adresinden gerçekleşecek olan canlı yayında açıklanacak.

43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde yarışacak adaylar, Ertuğrul Özkök, Fikret Ercan, Selim Akçin, Onur Baştürk, Kanat Atkaya, Arzu Akbaş Zor ve Ömür Gedik’in yer aldığı jüri tarafından belirlendi.

Son bir yıla damgasını vuran müzik ve TV yıldızlarını bu yıl da yine okurlar belirleyecek. Oylama, www.pantenealtinkelebekodulleri.com adresinde yapılacak. Kazananlar, ödüllerini muhteşem bir törenle alacak.

http://www.pantenealtinkelebekodulleri.com/UserChoice.aspx?Status=MK95S

EN İYİ DİZİ (DRAM)

• Diriliş: Ertuğrul (TRT 1)
• Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV)
• Hayat Şarkısı (Kanal D)
• Kara Sevda (Star TV)
• Poyraz Karayel (Kanal D)

EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAM)

• Birkan Sokullu (Hayat Şarkısı)
• Burak Özçivit (Kara Sevda)
• Engin Altan Düzyatan (Diriliş: Ertuğrul)
• İlker Kaleli (Poyraz Karayel)
• Oktay Kaynarca (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz)

EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAM)

• Burcu Biricik (Hayat Şarkısı)
• Burçin Terzioğlu (Poyraz Karayel)
• Deniz Çakır (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz)
• Neslihan Atagül (Kara Sevda)
• Nurgül Yeşilçay (Paramparça)

EN İYİ ÇOCUK OYUNCU

• Ataberk Mutlu (Poyraz Karayel)
• Aybars Kartal Özson (Kördüğüm)
• Berat Efe Parlar (Güldüy Güldüy Show Çocuk)
• Beren Gökyıldız (Güldüy Güldüy Show Çocuk)
• Sibel Melek Arat (Hayat Şarkısı)

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)

• Güldür Güldür Show (Show TV)
• Kertenkele (ATV)
• Kiralık Aşk (Star TV)
• Seksenler (TRT 1)
• Tatlı İntikam (Kanal D)

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

• Barış Arduç (Kiralık Aşk)
• Furkan Andıç (Tatlı İntikam)
• Serkan Çayoğlu (Hayatımın Aşkı)
• Şoray Uzun (Seksenler)
• Timur Acar (Kertenkele)

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)

• Demet Özdemir (No: 309)
• Elçin Sangu (Kiralık Aşk)
• Hande Doğandemir (Hayatımın Aşkı)
• Hande Erçel (Aşk Laftan Anlamaz)
• Leyla Lydia Tuğutlu (Tatlı İntikam)

EN İYİ YÖNETMEN

• Çağrı Vila Lostuvalı (Poyraz Karayel)
• Cem Karcı (Hayat Şarkısı)
• Hilal Saral (Kara Sevda)
• Metin Günay (Diriliş: Ertuğrul)
• Onur Tan (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz)

EN İYİ ERKEK SUNUCU

• Beyazıt Öztürk (Beyaz Show)
• İlker Ayrık (Var Mısınız Yok Musunuz)
• Mehmet Ali Erbil (Çarkıfelek)
• Mesut Yar (Burada Laf Çok)
• Okan Bayülgen (Dada)

EN İYİ KADIN SUNUCU

• Esra Erol (Esra Erol’da)
• Müge Anlı (Müge Anlı ile Tatlı Sert)
• Seda Akgül (Kısmetse Olur)
• Seda Sayan (Evleneceksen Gel)
• Zuhal Topal (Zuhal Topal’la)

EN İYİ ERKEK HABER SUNUCUSU

• Cem Öğretir
• Deniz Bayramoğlu
• Fatih Portakal
• İsmail Küçükkaya
• Serdar Cebe

EN İYİ KADIN HABER SUNUCUSU

• Hande Fırat (Haber-Özel röportaj)
• Jülide Ateş
• Nazlı Çelik
• Nevşin Mengü
• Seda Öğretir

EN İYİ GÜNDÜZ KUŞAĞI PROGRAMI

• Esra Erol’da (ATV)
• Evleneceksen Gel (Star TV)
• Gelin Evi (Show TV)
• Kısmetse Olur (Kanal D)
• Zuhal Topal’la (FOX)

EN İYİ SPOR PROGRAMI

• 90+ (NTV Spor)
• Beyaz Futbol (Beyaz TV)
• Spor Servisi (NTV Spor)
• Stadyum (TRT Spor)
• Yüzde Yüz Futbol (NTV Spor)

EN İYİ MAGAZİN PROGRAMI

• Aramızda Kalmasın (TV8)
• Pazar Sürprizi (Show TV)
• Renkli Sayfalar (Kanal D)
• Söylemezsem Olmaz (Beyaz TV)
• Star Life (Star TV)

EN İYİ DİZİ ÇİFTİ

• Burcu Biricik & Birkan Sokullu | Hülya & Kerim (Hayat Şarkısı)
• Burçin Terzioğlu & İlker Kaleli | Ayşegül & Poyraz (Poyraz Karayel)
• Elçin Sangu & Barış Arduç | Defne & Ömer (Kiralık Aşk)
• Leyla Lydia Tuğutlu & Furkan Andıç | Pelin & Sinan (Tatlı İntikam)
• Neslihan Atagül & Burak Özçivit | Nihan & Kemal (Kara Sevda)

MÜZİK
YILIN ŞARKISI

• Bağdat (Ayla Çelik)
• Gıybet (Serdar Ortaç)
• Mor (Hande Yener)
• Muhtemel Aşk (Grup 27)
• Sadece (Kalben)

EN İYİ KLİP

• Ceza (Sus Pus)
• Gülşen (Dan Dan)
• Hande Yener (Mor)
• Kenan Doğulu (İhtimal)
• Simge Sağın (Kamera)

EN İYİ TÜRK POP MÜZİĞİ KADIN SOLİST

• Gülben Ergen (Kalbimi Koydum)
• Hande Yener (Hepsi Hit)
• İrem Derici (Dantel)
• Sertab Erener (Kırık Kalpler)
• Sıla (Mürekkep)

EN İYİ TÜRK POP MÜZİĞİ ERKEK SOLİST

• Kenan Doğulu (İhtimal)
• Murat Boz (Janti)
• Murat Dalkılıç (Epik)
• Mustafa Sandal (Dön Dünya)
• Serdar Ortaç (Gıybet)

EN İYİ MÜZİK GRUBU

• Gripin (Beni Boş Yere Yorma)
• Grup 27 (Sokak Lambası)
• Kolpa (Sözümü Tutamadım)
• Model (Mey)
• Mor ve Ötesi (Anlatamıyorum)

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN SOLİST

• Ayla Çelik (Bağdat)
• Derya Uluğ (Okyanus)
• Eypio & Burak King (Günah Benim)
• Kalben (Kalben)
• Koray Avcı (Hoş Geldin)

EN İYİ FANTEZİ VE HALK MÜZİĞİ KADIN SOLİST

• Ceylan (Hele Minnoş)
• Elif Buse Doğan (Gel Sevduğum)
• Linet (Son Fasıl)
• Sibel Can (Arabesque)
• Zara (Derin Aşk)

EN İYİ FANTEZİ VE HALK MÜZİĞİ ERKEK SOLİST

• Alişan (Ölümsüz Aşklar)
• İsmail Altunsaray (Sen Benimsin)
• Kubat (Al Ömrümü)
• Mümin Sarıkaya (Al Başımdan Bu Dertleri)
• Serkan Kaya (Gönül Bahçem)

EN İYİ PROJE

• Ahde Vefa (Tarkan)
• Altın Düetler (Erol Evgin)
• Aykut Gürel presents Bergüzar Korel
• İşte Benim (Zeki Müren)
• Repertuvar Tanju Okan Şarkıları (Cenk Eren)

http://www.pantenealtinkelebekodulleri.com/UserChoice.aspx?Status=MK95S