Paşa Gönlüm \ Yakında

//Paşa Gönlüm \ Yakında

Paşa Gönlüm \ Yakında

Paşa Gönlüm, ilk bölümü 24 Nisan 2014’te Kanal D ekranlarında yayınlanan, senaryosunu Ekin Atalar’ın üstelendiği Hamdi Alkan’ın yönettiği komedi türündeki bir dizi. Dizinin yapımını D Yapım, yapımcılığını E. Ayşe Durmaz üstlenmektedir. Dizin müziklerini Alp Yenier yapmıştır. Düşük reytinglerden dolayı, 8 Mayıs 2014’te yayınlanan son bölümünden sonra yayından kaldırılmıştır.

Türkan, 20’li yaşlarının başında, halası Muazzez’in yanında Bursa’da büyümüş yetişmiş genç bir kızdır. Muazzez iyi niyetli bir kadındır.Fakat karısının aksine genç kızı her zaman yük olarak gören Necmi, bunu her fırsatta Türkan’a belli ederek huzurunu bozar. Tekstil atölyesinde çalışarak ailesine destek olmaya çalışan Türkan, öğrendiği bir gerçek karşısında eniştesi ve halası ile daha artık fazla aynı çatı altında kalamayacağını anlar. Ve Türkan, ani bir kararla yanından hiç ayırmadığı annesinden tek yadigar bez bebeğini de yanına alarak İstanbul’a doğru yola çıkar. Paşa Dede, 72 yaşında İstanbul’da eski bir köşkte, tek başına yaşayan aksi bir amcadır. Büyüyüp, yetiştiği muhiti ise hiç terk etmemiştir.

Aşk , Komedi
Senarist : Ekin Atalar
Yönetmen : Hamdi Alkan
Oyucular : Tarık Papuççuoğlu, Kerem Atabeyoğlu, Sema Keçik, Derya Alabora, İsmail Filiz, Leyla Feray, Can Nergis, Hazar Motan, Yalçın Seyhan, Nilüfer Açıkalın, Sezai Aktekin
Sezon sayısı : 1
Bölüm sayısı : 3
Yapımcı : Elif Ayşe Durmaz
Yapım şirketi : D Productions
Kanal : Kanal D
Yayın tarihi : 24 Nisan 2014 – 8 Mayıs 2014

2017-07-19T23:59:10+00:00Şubat 1st, 2014|Sinema-Tv|