Poyraz Karayel Jenerik ve Müziği

//Poyraz Karayel Jenerik ve Müziği

Poyraz Karayel Jenerik ve Müziği

Poyraz Karayel Jenerik ve Müziği

Poyraz Karayel, başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar’ın paylaştığı, Kanal D’de çarşamba günü saat 20’de yayımlanan televizyon dizisi.

İlk kez 7 Ocak 2015’de Kanal D’de seyirci karşısına çıkan dizinin senaryosu Ethem Özışık’ın keleminden çıkmaktadır. İlk 62 bölümün yönetmenliğini Çağrı Vila Lostuvalı yaptı, 63’üncü bölümden itibaren yönetmenlik koltuğuna Osman Taşçı oturmuştur.

Poyraz Karayel Jenerik ve Müziği

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

Dizinin baş karakteri Poyraz Karayel, diziye ismini de vermiştir. Poyraz Karayel, karısından boşanmıştır. Alkol bağımlısı karısı uzun süre yurt dışında bağımlılık tedavisi gördü. Henüz ilk okula giden oğulları, ülkenin en önemli gazetelerinden birinin yayın yönetmedir. Kızının bağımlılığından Poyraz’ı sorumlu tutmakta ve Poyraz’dan nefret etmektedir. Onun çevirdiği dolaplar neticesinde Poyraz gelecek vaad eden bir sivil polis iken, iftiraya uğrayarak meslekten atılmıştır.

Amiri, kendisine gayriresmi olarak bir vazife verir. Mafya babası Bahri Umman’ın takımına sızacak ve emniyet için istihbarat temin edecek ve Bahri Umman başarıyla hapse tıkıldıktan sonra görev tamamlanmış olacak, o da hem itibarını, hem de mesleğini yeniden kazanacaktır. Poyraz Karayel, hem oğlunun velâyetini alabilmek, hem de mesleğine geri dönebilmek için bu yasadışı ve gizli görevi kabul eder.

Bu arada tanışıp aşık olduğu Ayşegül’ün, yanına girdiği patronu Bahri Umman’ın kızı olduğundan habersizdir. Ardından Ayşegül’ün Bahri’nin kızı olduğunu öğrenir. İlerleyen bölümlerde emniyet amiri Mümtaz ile kayınpederinin kendisine tuzak kurduğunu ve meslekten onun yüzünden atıldığını öğrenir. Mümtaz’a emri veren asıl patronun ise kayınpederi Ünsal olduğu ortaya çıkar. Bu arada Bahri, kızı Ayşegül ve adamı Poyraz’ın beraber olduklarını öğrenir. İşler iyice çığrından çıkar.

Dizinin ikinci sezonunda ise Poyraz ve diğer karakterlerin aslında üvey babası olduğunu öğrendiği İsmail Karayel, sonradan ortaya çıkan babası Adil Topal ve kardeşi Neşet Topal ile yaşadığı maceralar anlatılır.

Dizinin üçüncü sezonunda Poyraz’ın iki yıldır ortaya çıkmaması herkesi derinden sarsmıştır. Poyraz’ın girişimciler ve istihbarat ile yaşadığı maceralar anlatılır.

2017-12-30T16:28:02+00:00Şubat 24th, 2017|Dizi Jenerik ve Müzikleri|