Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge

Mel Gibson’ın yönetmenliğe geri döndüğü, başrolünde Andrew Garfield’ın yer aldığı Hacksaw Ridge, 2. Dünya Savaşı’nda savaşmayı reddeden ve kurşun sıkmadan onlarca hayatı kurtarmayı başaran Desmond T. Doss’un hikâyesini anlatıyor.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’ndan Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı’nda görev yaparken insanları öldürmeyi reddeder. Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar. Ancak Doss, son derece sert bir eğitimden geçip, kendi hayatı pahasına silahsız bir şekilde savaş alanına gitmeyi çoktan göze almıştır. Amerikan tarihinin Onur Madalyası’na layık görülen ilk vicdani retçisi olur. Film, tek bir kurşun sıkmadan yetmiş beşe yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikâyesini ele alıyor.

ABD Başkanı Harry Truman tarafından Onur Madalyası’na layık görülmüş bir vicdani retçinin öyküsünü sinemaya aktaran Savaş Vadisi filmini Mel Gibson yönetiyor.

Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge | Fragman

Savaş Vadisi – Hacksaw Ridge
Vizyon Tarihi | 25 Kasım 2016
Yönetmen : Mel Gibson
Oyuncular : Andrew Garfield , Teresa Palmer , Sam Worthington , Luke Bracey , Hugo Weaving , Vince Vaughn , Rachel Griffiths
TR Dağıtım : Pinema
Yapımcı Şirket : Pinema
Yapımcı : Bill Mechanic , David Permut
Filmin Türü : Biyografi , Dram , Tarih
Senaryo : Randall Wallace , Robert Schenkkan , Gregory Crosby
Görüntü Y. : Simon Duggan
Müzik : Rupert Gregson-Williams
Diğer Adı : The Conscientious Objector
Yapım Yılı : 2016
Ülke : ABD