“Seksenler”

//“Seksenler”

“Seksenler”

“Seksenler” – Cumartesi

Seksenler dizisinin amacı Türkiye’nin 1980’lerin başından günümüze değin geçen otuz iki yıllık geçmişini ve değişimini klasik bir Türk ailesi üzerinden anlatmaktır. Seksenler dizisinde sosyal hayattaki değişim, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediği gözler önüne serilir. Seksenler dizisi kaybettiğimiz insani değerleri yeni nesillere tekrar kazandırmak amacıyla geçmişe yapılmış eğlenceli bir yolculuktur.

Kanal – TRT 1
Yapım Şirketi – Mint Prodüksiyon

Seksenler Jenerik ve Müziği (6.Sezon)

═════ ═════

Seksenler 2o12 ~ 2o15 Jenerik ve Müziği

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Seksenler”

Hayatımıza giren pek çok yeniliğin bize getirdiği konfor kadar bizim değerlerimizden bir şeyler götürdüğü aşikar. Seksenler aile birliği, arkadaşlık, komşuluk, yardımlaşma gibi insan olmanın temel duygularının daha güçlü olduğu yıllardı. Cep telefonumuz yoktu ama her nasılsa birbirimizi daha çok görüşüyorduk, kaloriferimiz olmadığı için akşamları bir sobanın etrafında oturup sohbet ediyorduk. Artık evlerimiz kaloriferli ama biz ayrı ayrı odalarda yaşıyoruz. Ayrı odalarda yaşadığımız için birbirimizle daha az iletişim kuruyoruz. O yıllarda televizyonumuz tek kanallıydı, evlerimizde tek bir televizyon vardı ama seyrettiklerimizden daha çok zevk alıyorduk. Bilgisayarlarımız yoktu, sokaklarda ve boş arsalarda top oynuyorduk. Oyuncaklarımız yoktu ama kendi oyuncaklarımızı yapacak yaratıcılığımız vardı. Seksenler dizisi sayesinde aileler bu tip duyguları hatırlıyor ve çocuklarıyla paylaşacağı hikayeler anlatıyor. Özetle Seksenler dizisine romantik bir dönem komedisi demek yanlış olmaz. Seksenler dizisi aslında o yıllarda genç bir aile olan Özdemir ailesinin hüzünlü ve eğlenceli hikayesidir.

Türkiye’nin 36 yıllık geçmişinin ve değişiminin, klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatan eğlenceli bir dönem dizisi olan Seksenler toplumsal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini, geleneklerimizi ve göreneklerimizi nasıl çürüttüğünü ve Türkiye’nin nasıl küreselleştiğini gözler önüne seriyor.

“Seksenler”
Romantik, Komedi, Nostalji, Sitcom
Yaratan : Birol Güven
Geliştiren : Birol Güven
Yönetmen : Mufit Can Saçıntıbirol Güven
Oyuncular : Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy,Suzan Kardeş
Anlatıcı : Şoray Uzun
Sezon Sayısı : 5
Yapımcı : Birol Güven
Yapım Şirketi : Mint Prodüksiyon
Kanal : TRT 1
Yayın Tarihi : 24 Ocak 2012 – 27 Mayıs 2017 Cumartesi
İlişkili Programlar : Doksanlar

2018-01-25T23:17:46+00:00Mayıs 25th, 2017|Nostalji|