Sevdaluk \ Jenerik

Sevdaluk \ Jenerik

İki dev bir araya geliyor, Ali İhsan (Erdal Özyağcılar) ve Adalet’in (Demet Akbağ) bir ömürlük aşkı “Sevdaluk” ile Karadeniz rüzgarıyla ekranlara buluştu..

Rize Çamlıhemşin’de çekilen ve Türk televizyonlarının en yüksek bütçeli yapımlarından birisi olan Sevdaluk; Erdal Özyağcılar ve Demet Akbağ’a eşlik eden Devin Özgün Çınar, Cengiz Bozkurt, Zuhal Gencer Erkaya, İbrahim Kendirci, Görkem Şarkan, Muharrem Bayrak, Nilay Erdönmez, Oya Unustası, Gözde Çetiner, Merve Erdoğan, Aykut İspir, Nihan Büyükağaç, Hakan Salınmış, Yasemin Sanino gibi kimi ünlü ve kim genç ama hepsi yetenekli oyuncu kadrosu dışında Yaşar Kurt, Sermiyan Midyat, Ata Demirer gibi sürpriz misafir oyuncuları ağırlıyor.

Karadeniz’in insanını, doğasını, havasını hatta “ayı”sını ekrana taşıyacak olan “SEVDALUK”, “Karadenizli” bir dizi.. “SEVDALUK” iki ünlü ismin canlandıracağı “Adalet” ve “Ali İhsan”ın etrafında “Karadeniz” gibi, biraz masal, biraz gerçek, bazen güldüren bazen ağlatan bir dizi.. İki ünlü ismin ekranda ilk kez birarada yer alacağı proje yıllar öncesinden, Karadeniz’in ve Karadenizliler’in geleceğine uzanan ‘sevda’nın pek çok farklı çeşidine dair hikaye barındırıyor.

Sevdaluk tıpkı kemençe melodisi gibi; güldürürken ağlatan, ağlatırken güldürebilen konusu ile her hafta sevenleriyle buluşuyor.

Oyuncular:
Erdal Özyağcılar, Demet Akbağ, Yasemin Sanino, Cengiz Bozkurt, Zuhal Gencer, İbrahim Kendirci, Devin Özgür Çınar, Nihan Büyükağaç, Hakan Salınmış, Gözde Çetiner, Oya Unustası Görkem Sarkan, Nilay Erdönmez, Merve Erdoğan…

Sevdaluk, Show TV’de yayınlanan başrollerinde Erdal Özyağcılar’ın oynadığı Aralık 2013’te yayınlanmaya başlayan bir komedi türünde bir televizyon dizisidir. Dizi Nisan 2014 tarihinde yayınlanan 20. bölümünden sonra final yapmıştır.

Genel Yönetmen : Yüksel Aksu
Yönetmen : Yüksel Aksu
Yazarlar : Yıldız Bilgin
Genel Hikaye : Erdal Özyağcılar, Nedim Hazar
Yapımcı : Gökhan Akçay
Yapım şirketi : BKM
Format : Televizyon dizisi
Tür : Komedi
Sezon sayısı : 1
Bölüm sayısı : 30
Kanal : Show TV
Yayın tarihi : 1 Aralık 2013 – 15 Nisan 2014

2016-10-07T03:22:04+00:00 Aralık 13th, 2013|Dizi Jenerik ve Müzikleri|