Zafer Alpat’ın Yeni Rolü!

Hollywood’ta Hz. Musa Rolü İçin 3 Bin Kişi Arasından Seçilen Zafer Alpat Bodrum’da Ortaya Çıktı!..

National Geographic Channel için 6 bölümlük, farklı kültürlerde dinsel inancın ele alındığı “The Story of God’ adlı belgeselde Hz. Musa rolünde yer alan Türk oyuncu Zafer Alpat Bodrum’da tatil yapıyor.

Hollywood’da iki yıllık eğitim alan, dizi, sinema ve reklamlarda oynayan Alpat, Hz. Musa rolü için okul yönetiminin önerisi ile deneme çekimlerine katıldığını söyleyen Alpat şunları söyledi:

Amerika’nın yanı sıra başka ülkelerden 3 bine yakın kişi deneme çekimi için gelmişti. Dışarıya baktım bütün arkadaşlar George Clooney, Brad Pitt gibiydi. İlk etapta şansımın bulunmadığını düşündüm.Ama ABD’de bir söz var ‘Kimse bilemez neyin ne olacağını’ diye. O yüzden şansımı denedim. Yönetmen, beni beğenip, tekrar çekime çağırdı. İki, üç isim arasında kararsız kaldığını söyledi. Ertesi gün ise bana ‘Hz. Musa sensin’ dedi.”

Tatil sonunda İstanbul’a gidip sinema ve dizilerde ilgili iş görüşmelerine devam edeceğini belirten Alpat, oyunculuk kariyerine nerede devam edeceğini rol alacağı projenin belirleyeceğini kaydetti.

Eski bir model olan Alpat, 2003 yılında başladığı oyunculuk deneyiminde ‘Köprü’ ve ‘Umut yolcuları’ dizisi ile ‘Türkan’ adlı sinema filminde rol aldı.

Kaynak : Uçankuş – dha