“Aşk-ı Memnu” | Nostalji

//“Aşk-ı Memnu” | Nostalji

“Aşk-ı Memnu” | Nostalji

“Aşk-ı Memnu”

Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu adlı romanından uyarlanmıştır. Dizide, İstanbul’un sayılı zenginlerinden biri olan Adnan Bey’in, çok sevdiği karısı İnci öldükten sonra Nihal ve Bülent adlı iki çocuğuyla kalmasından sonra, ikinci bir evlilik yaparak kendisinden çok genç bir kız olan Bihter ile evlenmesi ve Bihter’in kendisini manevi yeğeni Behlül’le aldatmasını konu eder.

Aşk-ı Memnu, 4 Eylül 2008’den 24 Haziran 2010’a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren Türk romantik drama dizisidir. Kerem Çatay tarafından yaratılan dizi İstanbul’da aynı evde yaşayan iki insanın yasak aşkını ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Aşk-ı Memnu, 2008 yılının en popüler ve en çok izlenen drama dizilerinden biri olmuştur. Final bölümünde dizi, izleyicilerin yaklaşık %73.7’ini ekran başına çekmiştir.

Dizi, babasının ölümünden sonra Adnan Bey ile evlenen Bihter Yöreoğlu’nu ve eşinin manevi yeğeni Behlül ile yaşadığı yasak aşk üzerinde yoğunlaşır. Bihter ve henüz üniversitede okuyan eğlence düşkünü Behlül’ün, Adnan Bey’den ve evde yaşayan diğer insanlardan gizli bir ilişkisi olur. Onların hayatlarına ve yaşadıkları dramatik olaylara Mademoiselle De Courton(Deniz), Firdevs Yöreoğlu, Peyker Önal, Nihal Ziyagil ve Bülent Ziyagil ile diğerleri de dahil olur.

“Aşk-ı Memnu” | Nostalji

Televizyon Dizisi – Dram – Romantik
Proje : Halid Ziya Uşaklıgil
Yönetmen : Hilal Saral
Senarist : Ece Yörenç , Melek Gençoğlu
Oyuncular : Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor, Nur Fettahoğlu
Kanal : Kanal D
Yapım Şirketi : Ay Yapım
Yapımcı : Kerem Çatay
Müzik : Toygar Işıklı
Sezon Sayısı : 2 (79 Bölüm)
Yayın Tarihi : 4 Eylül 2008 – 24 Haziran 2010

2018-01-25T15:07:58+00:00 Kasım 13th, 2016|Nostalji|