“Aşk ve Mavi” – Götür Beni Gittiğin Yere – Cuma –

Yapımcılığını NTC Medya’nın, yönetmenliğini Hakan Arslan’ın üstlendiği; başrollerini ise Emrah, Burcu Kıratlı, Kenan Bal ve Işıl Yücesoy’un paylaştığı yapımın senaryosunu kaleme alan Gül Abus Semerci ve Yelda Eroğlu.

Dizi, gençliği cezaevinde geçmiş, bu nedenle hiç kimseyi sevmeye fırsatı olmamış ‘Ali’ (Emrah Erdoğan) ile bir türlü kimseye aşık olamayan ‘Mavi’nin (Burcu Kıratlı) hikayesi. .

Kanal – Atv
Yapım Şirketi – NTC Medya

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Aşk ve Mavi” – Götür Beni Gittiğin Yere

Zengin bir ailenin oğlu olan Ali, 30’lu yaşlardadır. Uzun seneler Ahmet adındaki bir adamı öldürdüğü için hüküm giymiştir. Mapus hayatının son senelerinde mektuplaştığı Mavi’yle tahliye olduğu ilk gün tanışır ve acil verilen bir kararla evlenmek ister. Ancak Mavi’nin mapusta ki onca insan arasında mektuplaşmak için kendisini seçmesi hiç tesadüf değildir. Çünkü yıllar önce Ali’nin öldürdüğü Ahmet’in kardeşidir.

Mavi‘nin amacı kabusa dönen hayatlarına neden olan adamı evlendikleri gece öldürmektir. Aslında Ali’nin abisinin katil olduğu ama Cemal’in karısı ve evlatları olduğu için suçu üstüne Ali’nin aldığı Mavi tarafından bilinmemektedir. Fakat Ali, Mavi’nin kimliğini nikah işlemleri sırasında görüştür. Yinede aşkı için susmak zorunda kalmıştır. Düğünün gecesi Ali, Mavi tarafından bıçaklanır. Ufak bir yarayla kurtulan Ali, Mavi’den şikayetçi olmaz. Tek bir şart vardır ortada oda beraber yaşamak şartıyla. Her ne kadar Mavi karşı çıkmak istese de ikilinin arasında imkansız bir aşk doğacaktır..

“Aşk ve Mavi” – Götür Beni Gittiğin Yere
Televizyon Dizisi – Romantik , Dram , Aşk
Yönetmen : Hakan Arslan
Senarist : Gül Abus Semerci , Yelda Eroğlu
Kanal : Atv
Yapım Şirketi : NTC Medya
Yapımcı :
Sezon Sayısı :
Yayın Tarihi : 4 Kasım 2016 Cuma – 16 Kasım 2018 Cuma
Oyuncular : Emrah, Burcu Kıratlı, Kenan Bal, Işıl Yücesoy, Birgül Ulusoy, Uğur Uzunel, Yıldız Ustabaş, Gülderen Güler