Ekşi Elmalar | Fragman

//Ekşi Elmalar | Fragman

Ekşi Elmalar | Fragman

Ekşi Elmalar

Sert mizacıyla tanınan Belediye Reisi Aziz Özay’ın kent çapında meşhur iki özelliği daha vardır: Biri herkesin imrendiği meyve bahçesi, ikincisi de evlenme çağına gelmiş, birbirinden güzel 3 kızı.
Kasaba merkezine inmeyen, insan içine çok çıkmayan kızların taliplisi ise çoktur. Şehrin genç erkekleri, bu güzel kızlarla görüşebilmek için her yolu denerlerken başkan Özay, genç kızların duygularına hoşgörü göstermeyecektir. Aziz Bey’in eşi Ayda ve kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin öyküleri 1970’li yılların sonunda Hakkari’de başlar ve 1990’lı yılların sonunda Antalya’ya son buluyor…

Kelebeğin Rüyası’ndan 3,5 yıl sonra kamera arkasına geçen Yılmaz Erdoğan, senaryosunu yazıp yönettiği “Ekşi Elmalar” ile Türkiye’nin 30 yıllık yakın tarihini kalabalık bir aile hikayesi üzerinden dev bir prodüksiyonla sinemaya taşıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Zeynep Farah Abdullah, Şükran Ovalı ve Songül Öden yer alırken kadroda kendilerine Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın ve Aziz Özay rolünde Yılmaz Erdoğan eşlik ediyor. Filmin yapımcılığını ise BKM üstleniyor.

Ekşi Elmalar | Fragman

Ekşi Elmalar
Vizyon Tarihi | 28 Ekim 2016
Yönetmen : Yılmaz Erdoğan
Oyuncular : Yılmaz Erdoğan , Songül Öden , Farah Zeynep Abdullah , Şükran Ovalı , Şükrü Özyıldız , Devrim Yakut , Şükrü Özyıldız , Fatih Artman , Ersin Korkut , Caner Cindoruk , Cezmi Baskın
TR Dağıtım : Mars Dağıtım
Yapımcı Şirket : BKM
Yapımcı : Necati Akpınar , BKM
Filmin Türü : Komedi, Aşk, Dram
Senaryo : Yılmaz Erdoğan
Görüntü Y. : Gökhan Tiryaki
Müzik : Erol Mutlu , Levent Güneş , Işın Kucur
Yapım Yılı : 2016
Ülke : Türkiye

2017-07-19T23:59:05+00:00 Ekim 29th, 2016|Yerli Fragmanlar|