“Gecenin Kraliçesi”

//“Gecenin Kraliçesi”

“Gecenin Kraliçesi”

“Gecenin Kraliçesi”

Tüm güzelliğini bir geceye sığdıran ve efsaneye göre yalnızca şanslı insanların görebildiği nadide bir çiçektir Gecenin Kraliçesi. Böyle bir gecede başlar Selin ve Kartal’ın hikayesi; Fransa seyahati sırasında tesadüfen Selin’le yolları kesişen Kartal, Selin’e ilk gördüğü anda aşık olur. Kartal ve Selin için beklenmedik bir anda gelen bu büyüleyici aşk bir gecede solacak olsa da, Fransa’da başlayan bu aşk hikayesi Karadeniz’e, oradan da İstanbul’a savrulacak türlü olay ve entrikalara gebedir.

Kanal – Star TV
Yapım Şirketi – O3 Medya

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Gecenin Kraliçesi”

Dizi; en yakın arkadaşı öldürüldükten sonra onun oğlunu evlat edinen Aziz’in Şirin’e (Meryem Uzerli) aşık olmasını konu alıyor. Aziz’in evlat edindiği oğlu da (Murat Yıldırım) Şirin’e aşık oluyor ve işler garipleşmeye başlıyor.

Meryem Uzerli, babası Türk, annesi Fransız, Nice’te küçük bir parfüm dükkânı olan parfümör (parfüm eksperi) rolünde. İki aşk arasında kalacak güzel oyuncu Şirin karakterini canlandıracak. Öldürülen arkadaşının 3 yaşındaki oğlunu evlat edinen Karadenizli ünlü bir iş adamı olan Aziz’in (Mehmet Aslantuğ) bir kızı, bir oğlu vardır. Eşi, oğlunu doğururken ölür. Aziz, eşine olan aşkı ve saygısından hayatına yeni bir kadın sokmaz. Meryem Uzerli’nin canlandırdığı kız gelince işler değişir. Aynı kıza, Aziz’in büyütüp, kızını verdiği ve tüm işlerinin başına geçirdiği evlatlığı da gönlünü kaptırır.​

Gecenin Kraliçesi, O3 Medya tarafından yapılan, Star TV tarafından 12 Ocak 2016’da yayımlanmaya başlayan dram-aksiyon-romantik türünde olan ve başrollerini Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Uğur Polat’ın paylaştığı Türk televizyon dizisi. İlk olarak Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPCOM Fuarı’nda tanıtılmıştır. Gecenin Kraliçesi’nin ilk bölümü Fransa’nın Grasse şehrinde ve Karadeniz’de çekildi. Dizinin İstanbul atağı ise tam anlamı ile ikinci bölümde başladı.

Format : Televizyon dizisi – Drama, Aksiyon, Romantik
Senarist : Ross Lynch American pop star
Yönetmen : Taylan Biraderler
Oyuncular : Meryem Uzerli, Murat Yıldırım, Uğur Polat, Funda Eryiğit, Deniz Celiloğlu, Seda Akman, Burak Deniz, Selim Bayraktar, Nihan Büyükağaç, Ömür Arpacı
Sezon sayısı : 1
Mekân : Türkiye, Fransa
Yapım şirketi : O3 Medya
Kanal : Star TV
Yayın Tarihi : 12 Ocak 2016 – 19 Nisan 2016

2018-01-08T21:33:19+00:00Nisan 21st, 2016|Nostalji|