Kızıl Elma \ Jenerik

//Kızıl Elma \ Jenerik

Kızıl Elma \ Jenerik

Kızılelma, TRT 1 ekranlarında 15 Ocak-23 Ekim 2014 tarihleri arasında yayınlanan, senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı’nı konu alan televizyon dizisidir.

Türkiye’nin çıkarları uğruna mücadele eden bir gurup insanın hikayesini anlatmaktadır. Bu insanlar, Türkiye’nin büyümesi ve bölgesinde adaletin temsilcisi bir ülke olması için yaşayacak, mücadele edecek ve birçok maceraya atılacaktır. Dizi, Milli İstihbarat Teşkilatı’nı konu edinmektedir.Urfa Ceylanpınar’da, sınırın sıfır noktasında, iki Türk askeri nöbet tutmaktadır. Ovanın sessizliği, 200 kişilik ağır silahlı bir grubun ani saldırısıyla bozulur. Sorunlu ve sıra dışı asker ‘Murad Altay’, silahlı grubu durdurmayı başarır. “Ülken için yaşa, aşkın için öl..!” diyen ‘Murad’ın sözleri, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) İstanbul birimi başkanı ‘Meryem Kadıoğlu’nun dikkatini çeker.Murad artık istihbaratçı olacağını bilmelidir.

Aksiyon, Polisiye, Macera, Suç, Dram
Senarist : Süleyman Çobanoğlu
Yönetmen : Osman Sınav
Sezon sayısı : 2
Bölüm sayısı : 28 (Bölüm listesi)
Yapımcı : Osman Sınav
Yapım şirketi : Sinegraf
Oyuncular : Furkan Palalı, Aslıhan Güner, Zeynep Eronat, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat, Mesut Yılmaz, Adnan Biricik, Rahmi Dilligil, Selin Altay, Sefa Zengin, Anıl İlter, Yener Gürsoy, Nilay Duru, Faruk Acar, Cihan Özdeniz, Wilma Elles, Miraç Eronat, Buket Tuba Güzel, Pelin Akil
Kanal : TRT 1
Yayın tarihi : 15 Ocak 2014 – 23 Ekim 2014

2017-12-24T00:46:04+00:00Ocak 17th, 2014|Dizi Jenerik ve Müzikleri|