‘Niyazi Gül’ ve Demet Akbağ’a ABD’den Ödül Geldi.!

//‘Niyazi Gül’ ve Demet Akbağ’a ABD’den Ödül Geldi.!

‘Niyazi Gül’ ve Demet Akbağ’a ABD’den Ödül Geldi.!

‘NİYAZİ Gül Dörtnala’ filmine Amerika’dan iki ödül birden aldı..

Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini üstlendiği film, 4. Flathead Lake Uluslararası Sinema Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı. Demet Akbağ ise En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Festivalde En İyi Erkek Oyuncu ödülü John Kirby’ye, En İyi Film Ödülü ise ‘Sleeping Dogs’ filmine verildi.

Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini üstlendiği film için, 4. Flathead Lake Uluslararası Cinemafest’te Demet Akbağ’a “En İyi Kadın Oyuncu”, filme de “Jüri Özel Ödülü” verildi. BKM yapımı filme iki ödül getiren festivalde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü John Kirby alırken “En İyi Film Ödülü”nü ise ‘Sleeping Dogs’ aldı.

◘◘◘◘◘◘◘◘◘

Veteriner Hekim Profesör Niyazi Gül, kendince sakin bir hayat sürmektedir. Bir yandan üniversitede veterinerlik dersleri verirken, bir yandan da yardımcısı Hediye’nin desteğiyle dededen kalma mucizevi formülün eksik maddesini arar. Belalı aşıklar Sultan ve Rıza atlarını yarıştırmaya karar verip bir de Niyazi’nin hayvanlara güç veren formülünü duyunca işler karışır. Bir anda heyecan dolu olayların ortasına düşen Niyazi, formülün eksik maddesini ararken sürpriz maceralarla karşılaşacaktır.

Yönetmen : Hakan Algül
Yapımcı : Necati Akpınar
Yapım Şirketi : Bkm
Senarist : Vedat Özdemiroğlu, Öğünç Ersöz, Cihan Ceylan, Ata Demirer
Oyuncular : Ata Demirer,Demet Akbağ,Şebnem Bozoklu,Levent Ülgen
Stüdyo : Bkm Film
Dağıtıcı : Uıp
Tür : Sinema Filmi – Komedi
Yapım Yılı : 2015
Çıkış Tarihi : 8 Mayıs 2015

2016-10-12T16:11:53+00:00Nisan 26th, 2016|Sinema-Tv|