Sevda Kuşun Kanadında Jenerik ve Müziği (2.Sezon)

//Sevda Kuşun Kanadında Jenerik ve Müziği (2.Sezon)

Sevda Kuşun Kanadında Jenerik ve Müziği (2.Sezon)

Sevda Kuşun Kanadında Jenerik ve Müziği (2.Sezon)

Sevda Kuşun Kanadında, TRT 1’de yayınlanan Türk yapımı tarihî dram dizisi. 29 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizinin baş rollerini Sevtap Özaltun ve Murat Ünalmış paylaşmaktadır.

Dizi’nin 14. bölümünde sanatçı Mustafa Yıldızdoğan diziye Alpaslan Türkeş olarak katılmıştır.

Kanal – TRT 1
Yapım Şirketi – Sonart Yapım

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

Sevda Kuşun Kanadında

Sevda Kuşun Kanadında, bir kuşak hikayesini, 1968-70’leri milli bir bakış açısıyla ele alıyor. Çarpıcı aşk öykülerini anlatırken dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor. Dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derecede benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor. Olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor.

Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.

2017-12-30T00:43:28+00:00Şubat 2nd, 2017|Dizi Jenerik ve Müzikleri|