SİYAD Ödülleri’nde Adaylar Açıklandı!

//SİYAD Ödülleri’nde Adaylar Açıklandı!

SİYAD Ödülleri’nde Adaylar Açıklandı!

Bu yıl 49. kez düzenlenecek olan Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde yarışacak adaylar belli oldu.

Gösterildiği festivallarde ödül almayı başaran ‘Ana Yurdu’ ve kadın oyuncu dalına iki oyuncusunu birden sokan ‘Tereddüt’ün 8 adaylıkla ön plana çıkarken onu 7 adaylıkla ‘Babamın Kanatları’, 6 adaylıkla ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ ile ‘Kalandar Soğuğu’, 4 adaylıkla ‘Toz Bezi’, 2’şer adaylıkla ‘Kor’ ile ‘Hasret’ takip etti.

Yanı sıra ‘Annemin Yarası’, ‘Baskın: Karabasan’, ‘Ekşi Elmalar’, ‘İftarlık Gazoz’, ‘İkimizin Yerine’, ‘Kasap Havası’ ve ‘Saklı’ da birer adaylık elde etmeyi başardılar.

Ödüller Tuğrul Tülek’in sunuculuğunda, 15 Mart Çarşamba akşamı sahiplerini bulacak.Belgesel ve kısa film adayları daha sonra açıklanacak.

İşte adaylar listesi:

EN İYİ FİLM

Ana Yurdu
Babamın Kanatları
Rüzgarda Salınan Nilüfer
Tereddüt
Toz Bezi

EN İYİ YÖNETMEN

Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)
Mustafa Kara (Kalandar Soğuğu)
Senem Tüzen (Ana Yurdu)
Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Cem Yılmaz (İftarlık Gazoz)
Haydar Şişman (Kalandar Soğuğu)
İnanç Konukçu (Kasap Havası)
Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
Murat Kılıç (Albüm)

EN İYİ KADIN OYUNCU

Asiye Dinçsoy (Toz Bezi)
Ecem Uzun (Tereddüt)
Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
Funda Eryiğit (Tereddüt)
Songül Öden (Rüzgarda Salınan Nilüfer)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Mehmet Özgür (Toz Bezi)
Musab Ekici (Babamın Kanatları)
Özgür Emre Yıldırım (İkimizin Yerine)
Settar Tanrıöğen (Saklı)
Taner Birsel (Kor)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Hanife Kara (Kalandar Soğuğu)
Kübra Kip (Babamın Kanatları)
Nihal Koldaş (Ana Yurdu)
Nuray Yeşilaraz (Kalandar Soğuğu)
Tülay Günal (Rüzgarda Salınan Nilüfer)

EN İYİ SENARYO

Ahu Öztürk (Toz Bezi)
Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
Senem Tüzen (Ana Yurdu)
Seren Yüce (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
Zeki Demirkubuz (Kor)

EN İYİ KURGU

Adam Isenberg & Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
Agnieszka Glinska & Sveltolnik Mica Zajs (Tereddüt)
Ayhan Ergürsel (Albüm)
Levent Çelebi (Hasret)
Mary Stephen (Rüzgarda Salınan Nilüfer)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

Cevahir Şahin & Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
Gökhan Tiryaki (Ekşi Elmalar)
Marius Panduru (Albüm)
Michael Hammon (Tereddüt)
Vedat Özdemir (Ana Yurdu)

EN İYİ MÜZİK

Antoni Komasa-Lazarkiewicz (Tereddüt)
Bajar (Babamın Kanatları)
Efe Akmen (Hasret)
Gökçe Akçelik (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
Jingle House (Annemin Yarası)

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

Meral Efe & Yunus Emre Yurtseven (Albüm)
Metin Çelik (Ana Yurdu)
Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
Osman Özcan (Tereddüt)
Sıla Karakaya (Baskın: Karabasan)

2017-01-17T17:18:28+00:00 Ocak 17th, 2017|Sinema-Tv|