“Vatanım Sensin” | Yeni Bölüm Fragmanı

/, Perşembe/“Vatanım Sensin” | Yeni Bölüm Fragmanı

“Vatanım Sensin” | Yeni Bölüm Fragmanı

“Vatanım Sensin” – Perşembe –

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların, her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu…

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in başrol oynadığı, Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan, yeni sezonun merakla beklenen iddialı projesi “Vatanım Sensin”, Kanal D’de..

Kanal – Kanal D
Yapım Şirketi – 03 Medya

Vatanım Sensin 42. Bölüm Fragmanı

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Vatanım Sensin”

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.
1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir.

Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu .. kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir.

Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Televizyon Dizisi – Tarihi – Dönem – Aşk
Yönetmen : Yağmur Taylan, Durul Taylan
Senarist : Necati Şahin, Nuran Evren Şit
Kanal : Kanal D
Yapım Şirketi : 03 Medya
Yapımcı : Nermin Eroğlu
Sezon Sayısı :
Yayın Tarihi : 27 Ekim Perşembe 2016 – . . . .
Oyuncular : Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Senan Kara, Baki Davrak , Şebnem Hassanisoughi , Celile Toyon, Boran Kuzum, Pınar Deniz, Miray Daner , Kubilay Aka , Hakan Salınmış , Aslı Omağ , Mert Denizmen , Yasemin Szawlowski , Emre Şen, Ercan Yazgan

2018-01-21T22:22:13+00:00 Ocak 21st, 2018|Bölüm Fragmanları, Perşembe|