“Yemekteyiz” – Hafta İçi Her Gün –

Hafta içi her gün TV8 ekranlarında yayınlanacak olan Yemekteyiz’in yeni bölümlerinde bu defa yarışmacılara, genç ve başarılı oyuncu Onur Büyüktopçu eşlik edecek. Onur Büyüktopçu, yarışmacıların hazırlık sürecinde de bulunacak, akşam misafirlerin geldiği sofrada da yer alacak.

Kanal – Tv8
Yapım Şirketi – Bloom Medya

Yemekteyiz 316. Bölüm – 11 Şubat Pazartesi

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Yemekteyiz”

Yemekteyiz, Show TV ekranlarında hafta içi her akşam gösterilen ve Türkiye’de yayınlanan yarışma programıydı ancak program yeni sezonda Ekim 2012’de FOX’ta yayın hayatına devam edecek. Birbirini tanımayan beş kişiden oluşan grup her akşam bir yarışmacının evine konuk olmakta ve yapılan yemekler sonucu yarışmacıya 10 üzerinden puanlar verilmektedir. Beşinci günün sonunda en çok puanı alanın büyük ödülü (10 bin lira) kazandığı program Türkiye’de Ekim 2008’den Nisan 2015’e kadar yayınlanmıştır.

Programın orijinali Britanya’da yayınlanan “Come Dine With Me” adlı yemek yarışmasıdır. Benzer formatları, ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, Macaristan, Danimarka ve Hırvatistan gibi ülkelerde de yayınlandı. 2001 yılında Biri Bizi Gözetliyor ile kameralar etrafında sıradan insanların yaşamlarının sergilenmesinin devamı..

Atv’de Komşu Komşu, FOX ekranlarında Tadında Aşk Var, Star TV’de ise Yemeğe Bizdeyiz, benzer formattaki programlar oldu. 2015’te Kanal D’ye geçti.10 Nisan 2015 te Sona erdi..

Televizyon Programı – Yemek
Sunucu : Onur Büyüktopçu
Kanal : Tv8
Yapım Şirketi : Bloom Medya
Yayın Tarihi : 04 Eylül 2017 Pazartesi –