“Yıldızlar da Kayar – Das Borak” | Fragman

//“Yıldızlar da Kayar – Das Borak” | Fragman

“Yıldızlar da Kayar – Das Borak” | Fragman

“Yıldızlar da Kayar – Das Borak”

Sempatik oyuncu Yavuz Seçkin tarafından yaratılan Das Borak bu kez beyazperdede boy gösteriyor.
Yavuz Seçkin’in yıllar önce canlandırdığı ilginç tiplemesi Das Borak’ın sinema versiyonunda yönetmen koltuğunda Levent Görgeç bulunuyor.

Bekir ve Tayfur işleri hep ters giden iki girişimci kardeştir. Kurdukları cast ajansıyla küçük çaplı organizasyonlara oyuncu ve dansçı göndermektedirler. İşler bir türlü istedikleri gibi gitmemektedir. En sonunda ses getirecek bir projeye imza atmaya karar verirler. “Ünlülerin Benzerleri yarışması” adında düzenlerler. O sırada dünyaca ünlü mega star Das Borak’ın tükenmişlik sendromuna yakalandığına dair haberler çıkar. Borak’ın organizatörü Hüseyin, konserlerin iptal olacağını öğrenince mahvolur. Tam da o sırada Bekir ile Hüseyin’in yolu kesişir. Organizatör Hüseyin, Bekir ve Tayfur’a çılgın bir teklif yapar. Bu teklifi kabul eden Bekir ve Tayfur kendilerini rüya gibi bir maceranın içinde bulurlar.

Yavuz Seçkin’in Co-Medya programında yarattığı Almancı şarkıcı tiplemesi Das Borak’ın sinema uyarlaması, 16 Eylül 2016’da gösterime giriyor. Film, uzun yıllar Almanya’da yaşayan Alman-Türk karışımı renkli karakterin ilk beyazperde macerası olacak. Gerçek adı Saim olan ama Kreuzberg’te Das Borak’a dönüşen karakter 2012 yılında çıkan “Şayze” klibiyle de hatırlanıyor.

“Yıldızlar da Kayar – Das Borak” | Fragman

“Yıldızlar da Kayar – Das Borak”
Vizyon Tarihi | 16 Eylül 2016
Yönetmen : Levent Görgeç
Oyuncular : Yavuz Seçkin , Larissa Gacemer , Serenay Aktaş , Ali Rıza Tanyeli , Veysel Diker
TR Dağıtım : TME Film
Şirket : Seçkin Film
Filmin Türü : Komedi
Senaryo : Yavuz Seçkin , Enver Sülük
Yapımcı : Yavuz Seçkin
Yapım Yılı : 2016
Ülke : Türkiye

2017-07-19T23:59:06+00:00 Eylül 12th, 2016|Yerli Fragmanlar|