“Yolsuzlar Çetesi” | Fragman

//“Yolsuzlar Çetesi” | Fragman

“Yolsuzlar Çetesi” | Fragman

“Yolsuzlar Çetesi”
Fiko ile Kamil ailelerinin evlerini ipotek ederek bankadan ve tefeci Rıfat’tan aldıkları paralarla mahallelerinde bir büfe açmış. Büfe’nin borcunu ödeyip ayakta kalmaya çalışan, varolma mücadelesi veren iki kafadardır.
Rıfat hem evleri hem de dükkanı almak için elindeki senedin ödeme tarihini erkene çekince ikili sıkışır. İşlerini toparlayıp para kazanmak için mahallenin bitirim öğrencisi Cafer ile anlaşırlar. İkilinin para kazandığını gören Rıfat dükkanlarını yakarak onları yeniden zor duruma düşürür.
Fiko ile Kamil, başka işler bularak Rıfat’a olan borçlarını denkleştirmeye çalışırken başka bir mafya babası olan Süleyman ile Rıfat’ın savaşının tam ortalarına düşerler. İki kafadar Fiko’nun melek görünümlü ahlaksız ergen kardeşi Taki, aileleri ve Kamil’in uzatmalı aşkı Gülay’ın arasında bu mücadeleden sıyrılmaya ve kendilerini kurtarmaya çalışırlar.

Ali Ayyıldız’ın yönetmenliği ve senaristliğini üstlendiği filmin yapımcılı ise Hakan Mataracı’ya ve Kar Film’e ait. Mafya komedisinin oyuncu kadrosunda ise Beyti Engin, Osman Sonant, Özge Sezince, Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir’in yanı sıra Burak Güneş, Başak Özbay Canbolat gibi isimler de yer alıyor.

“Yolsuzlar Çetesi” | Fragman

“Yolsuzlar Çetesi”
Vizyon Tarihi | 14 Ekim 2016
Yönetmen : Ali Ayyıldız
Oyuncular : Osman Sonant , Beyti Engin , Kadir Çöpdemir , Pascal Nouma , Özge Sezince , Mesut Can Tomay
TR Dağıtım : Bir Film
Yapımcı Şirket : Kar Film
Yapımcı :
Filmin Türü : Komedi
Senaryo : Ali Ayyıldız , Tufan Bora
Görüntü Y. : Serdar Özdemir
Müzik : Cihan Sezer , Paul Dwyer
Yapım Yılı : 2016
Ülke : Türkiye

2017-07-19T23:59:05+00:00 Ekim 10th, 2016|Yerli Fragmanlar|