“Yunus Emre: Aşkın Sesi”

//“Yunus Emre: Aşkın Sesi”

“Yunus Emre: Aşkın Sesi”

“Yunus Emre: Aşkın Sesi”

Anadolu’da Moğol istilaları baş gösterirken Yunus, Nallıhan’a kadı olarak atanır. Tapduk Emre Dergahına katılan Yunus, dervişlik yolunda ilerlemeye başlar. Ancak Molla Kasım tarafından çıkarılan bir dedikodu üzerine tekkeden gönderilir. Ancak kısa bir süre sonra tekrar geri gelir.

Kanal – TRT 1
Yapım Şirketi – Tekden Film

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

“Yunus Emre: Aşkın Sesi”

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu, yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği senaryosunu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız’ın yazdığı, Gökhan Atalay,Payidar Tüfekçioğlu ve Baran Akbulut gibi isimlerin rol aldığı televizyon dizisidir. İlk bölümü 18 Haziran 2015 tarihinde TRT 1’de yayınlandı.Sadece 2015 Ramazan ayı boyunca yayınlanan dizi 19 Ocak 2016 tarihinde ekranlara geri döndü..

1321 yılında Eskişehir’de doğan Yunus Emre Tasavvuf şiirinin öncüsüdür. Yaratılan severiz Yaratan’dan ötüsü sözü ile kalplere kazınmış Yunus Emre 1991 yılı Unesco tarafından Yunus Emre yılı olarak kabul edilmiştir.

Allah aşkını kalbine kazımış olan Yunus Emre’nin hayatı anlatılacak dizi izleyicilere çok farklı duygular yaşatmaya hazırlanıyor.

Hikayede Yunus’un 3 farklı döneminden bahsedilecektir. İlk başta genç Sivri Hisar kadısı Yunus sonra kadılığı terk edip Tapduk Emre’ye bağlanan Yunus ve son olarak Ermiş Yunus…

Televizyon Dizisi – Dönem
Yönetmen : Emre Konuk
Oyuncular : Gökhan Atalay, Payidar Tüfekçioğlu, Baran Akbulut, Mehmet Çepiç, Mehmetali Kaptanlar, Ceyda Kasabalı, Asuman Çakır, Pelin Orhuner, Mehmet Önder, Mehmet Ali Tuncer, Murat Aydın, Gökçe Saatçi, Sedat Erdiş
Sezon Sayısı : 2
Yapımcı : Mehmet Bozdağ
Yapım Şirketi : Tekden Film
Kanal : TRT 1
Yayın Tarihi : 10 Haziran 2015 – 5 Mart 2017

2018-01-24T13:49:48+00:00Mayıs 20th, 2016|Nostalji|