“Yüzyıllık Mühür”

//“Yüzyıllık Mühür”

“Yüzyıllık Mühür”

Yüzyıllık Mühür “Genç Kahramanlar” | Yüzyıllık Mühür “Kadın Kahramanlar” |
Yüzyıllık Mühür Gayrimüslüm Kahramanlar – Salı

İnsanların sevdikleri için kendini nasıl feda ettiğini gördüm.
Çanakkale’nin isimsiz kahramanlarını anlatan, yapımcılığını Galibarda Fikir Sanat’ın üstlendiği 15 bölümlük mini dizi Yüzyıllık Mühür TRT1’de!

Çanakkale Savaşı’nın isimsiz kahramanlarının hikayesini ekranlara taşıyacak olan Yüz Yıllık Mühür; Genç Kahramanlar, Kadın Kahramanlar ve Millet-i Selase Kahramanlar olmak üzere üç konudan oluşacak.

Her bölümünde farklı bir öyküyü anlatmaya hazırlanan Yüz Yıllık Mühür; Yiğit Özşener, Selda Alkor, Serkan Kuru, Yusuf Güney, Mehmet Ali Nuroğlu ve Sezgi Mengi’li kadrosuyla göz dolduruyor.

Kanal – TRT 1
Yapım Şirketi – Galibarda Fikir Sanat (Miraç Kazancı)

Yüzyıllık Mühür ‘Genç Kahramanlar’


═════ ═════ ═════

Yüzyıllık Mühür ‘Kadın Kahramanlar’


═════ ═════ ═════

Yüzyıllık Mühür ‘Gayrimüslim Kahramanlar’

↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔ ↔↔↔↔↔

Yüzyıllık Mühür “Genç Kahramanlar” | “Kadın Kahramanlar” | “Gayrimüslim Kahramanlar”

Tarihi bir konuyu işleyen bu projeyi benzerlerinden ayıran en dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri de, ‘’Kadın Kahramanlar’’ ve ‘’Gayrimüslim Kahramanlar’’ konularının işleniş şekli. Alışılagelmiş, hamasi ve kolaycı bir anlatım yerine, tarihi gerçekliklerden hareketle dönemin ruhunu anlatmaya çalışan bir proje Yüz Yıllık Mühür. Osmanlı vatandaşı olan tüm etnik unsurların vatanseverliğini, vatan toprağına göz diken işgalci kuvvetlere ‘’gâvur’’ diye saldıran gayrimüslim vatandaşlarımızın kahramanlığını gerçeğe müdahale etmeden, hak ettiği değerle anlatmaktadır. Fedakârlıkları ile düşmanın bile saygısını kazanan Anadolu kadınının kahramanlığı da Yüz Yıllık Mühür dizisinin en önemli referanslarından biri.

Yapımcılığını Galibarda Fikir Sanat adına Miraç Kazancı’nın üstlendiği Yüz Yıllık Mühür dizi projesi, yaklaşık yüz kişilik bir ekibin titiz çalışmalarıyla çekimlerini gerçekleştirdi. Prodüksiyonuyla da ön plana çıkan projede Çanakkale Savaşının bütün ayrıntıları gerçeğini aratmayacak bir şekilde yeniden üretilmiş. Yoğun emek isteyen, yüksek maliyet gerektiren birçok ayrıntı, tarihsel sorumluluk bilinciyle hayata geçirilmiş durumda. Yüzyıllık Mühür dizi projesinin, savaş dönemini yansıtan dev dekorlarla, titiz bir çalışmayla tüm tarihsel gerçekliği yansıtan büyük bir platoda beş ay süren keyifli bir çalışma sonrasında çekimleri tamamlandı.

Yüzyıllık Mühür “Genç Kahramanlar” | Yüzyıllık Mühür “Kadın Kahramanlar”
Televizyon Dizisi – Tarihi – Dönem
Yönetmen : Mehmet Bahadır Er
Oyuncular : Yiğit Özşener, Serkan Kuru, Selda Alkor, Barış Küçükgüler, Yusuf Güney, Yıldırım Memişoğlu, Şencan Güleryüz, Atsız Karaduman, Nesrin Cevatzade, Kemal Uçar, Gökcan Kuru, Onuryay Evrentan Hayal Kahraman Özalp, Emir Benderlioğlu
Kanal : TRT 1
Yapım Şirketi : Galibarda Fikir Sanat
Yapımcı : Miraç Kazancı
Sezon Sayısı : 1
Yayın Tarihi : 11 Temmuz 2016 – 20 Aralık 2016

2018-01-25T17:36:20+00:00Aralık 21st, 2016|Nostalji|